ورود به حساب کاربری

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ
08اردیبهشت
میکرونیدلینگ

درمان­های پوستی خصوصا درمان­های پوستی صورت باید با دقت انتخاب شوند زیرا چهره فرد قسمت قابل ملاحظه­ای از بدن است. اگر در طول درمان آسیب ببیند فرد باید با زخم­ها و لکه­های آن در طول زندگی خود زندگی کند. درمان­های زیادی برای مشکلات پوستی صورت می­گیرد. این درمان­ها شامل درم ابریژن(یک روش لایه برداری لایه­های سطحی پوست است)، لیزر درمانی، لایه برداری شیمیایی و جراحی زیبایی می­شود. با این حال، میرونیدلینگ آخرین و موثرترین راه بازسازی پوست است.

 

میکرونیدلینگ چیست؟

یک روش مکانیکی است که از قلم میکرو سوزن حاوی 12 سوزن فوق العاده ریز استفاده می­شود. سوزن به سادگی به پوست وارد شده و منجر به تشکیل پانکراس­های کوچک و خونریزی سطحی می­شود. درد تجربه شده از این روش بسیار کم است، زیرا سوزن فقط لایه­های سطحی پوست را می­خراشد. در صورتی که فرد دارای آستانه کم تحمل درد باشد، می­تواند از کرم­های موضعی بی­حس کننده استفاده کند. کانال­های کوچک ایجاد شده توسط سوزن مانند زخم­های سطحی هستند. درست همانطور که هر زخم روند بهبود پوست را به تحریک در می­آورد، این آسیب­ها و زخم­ها فرایند تشکیل کلاژن پوست را تحریک می­کنند. بدن به طور طبیعی ایجاد کلاژن را پس از مدتی متوقف می­کند، میکرونیدلینگ صورت یک راه یادآوری بدن برای راه اندازی مجدد پروسه تولید کلاژن و الاستین می­باشد که پس از آن منجر به تشکیل یک لایه جدید پوست می­شود که ضخیم­تر و صاف­تر از قبل است.

 

مشکلات برطرف شده توسط میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ در برداشتن و برطرف کردن نقاط تاریک پوست، زخم­های سطحی، چین و چروک­های کوچک، زخم­های آکنه، تیرگی و پف­های زیر چشم و سایرمشکلات پوستی کمک می­کند و باعث می­شود پوست صورت قوی و سفت و صاف به نظر برسد. میکرونیدلینگ هیچ محدودیت سنی ندارد. شما باید بخش­های مرده و آسیب دیده پوست خود را شناسایی کنید و برای جوان سازی آن از پاکسازی و میکرونیدلینگ استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از میکرونیدلینگ

این روش درمان برای انواع پوست­ها مناسب است.

زمان جوابگویی این نوع درمان بسیار کوتاه است و شما به سرعت به نتیجه دلخواه خود می­رسید.

میکرونیدلینگ ظرفیت جذب پوست را برای ماسک­های خانگی وسرم­ها و همچنین کرم­های محافظت کننده پوست افزایش می­دهد.

برای تمامی بخش­های بدن قابل استفاده است.

مشکلات پوستی طی 3 تا 6 جلسه کاملا برطرف می­شوند.

این روش عوارض جانبی ندارد.

میکرونیدلینگ توانایی طبیعی بدن را بهبود می­بخشد.

تصاویر و فیلم­های موجود در این زمینه  ثابت می­کند که این روش برای همه­ی افراد قابل استفاده است و در حال حاضر بهترین گزینه برای درمان پوست می­باشد.

 

 آیا  میکرونیدلینگ پوست شما را تکان می دهد و باعث تحریک آن می شود؟ 

در بدن ما ساختارهای ساخت یافته پروتئین­های کلاژنی وجود دارد که باعث اتصالات قوی بین سلول­های پوستی می­شود و با بالا رفتن سن این ساختارهای پروتئینی به طور طبیعی ضعیف می­شوند و بدن شروع به از دست دادن حجم می­کند در نتیجه پوست شل و افتاده می­شود. نیروی گرانش زمین نیز تمایل دارد تاثیر بیشتری بر روی سلول­های پوست شما داشته باشد و در طول زمان این پدیده سبب ایجاد چین و چروک و افتادگی در پوست شما می­شود. این مشکل دقیقا همان چیزی است که میکرونیدلینگ به دنبال حل آن­ها است.

 

روش میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ به عنوان درمان القایی کلاژن نامیده می­شود. همانطور که قبلا ذکر شد شامل استفاده از سوزن­های فوق­العاده ریز برای ایجاد صدها زخم کوچک و نامرئی در لایه­های سطحی پوست است. این سوزن­ها به طور مساوی باهم­ تراز شده­اند. این زخم­ها آسیب­های میکروبی نامیده می­شود و آسیب­های میکروبی که با میکرونیدلینگ ایجاد می­شود، باعث تحریک فرایند درمان زخم­های ذاتی بدن می­شود.

در طول روند بهبودی پوست، بدن شما کلاژن تازه تولید می­کند تا جایگزین کلاژن آسیب دیده کند و باعث افزایش تولید طبیعی کلاژن و الاستین می­شود. این فرایند باعث بهبود کلی بافت و تنگ شدن پوست و پر کردن خطوط و از بین بردن چین و چروک، زخم­ها و علائم کششی می­شود که می­تواند پوست شما را جوان­تر نگه دارد. فقط بعد از چند جلسه از درمان میکرونیدلینگ شما نتایج قابل مشهودی دریافت می­کنید و خطوط و چین وچروک، چروک­های عمیق در پیشانی، افتادگی پوست و لک­های سطحی پوست به طور قابل توجهی برطرف می­شوند. بسته به نوع و میزان مشکلات پوستی شما، بهترین دوره درمان برای رسیدن به نتایج بهینه بین 4 تا 8 جلسه می­باشد.

 

آیا میکرونیدلینگ اثرات جانبی دارد؟

خطر درگیر شدن در درمان میکرونیدلینگ بسیار کم است. برای این روش عوارض جانبی مشاهده نشده است. پس از یک دوره درمان، پوست خشک یا تغییر رنگ قرمز می­دهد که معمولا در عرض یک هفته از بین می­رود و پوست به حالت طبیعی برمیگردد و شما پوست خود را بهتر از قبل خواهید دید.

 

درمان هایپرپیگمنتیشن به وسیله میکرونیدلینگ

هایپرپیگمنتیشن تیرگی و رنگ رفتگی پوست است؛ علت این ناهنجاری اغلب تولید بیش از حد ملانین است که باعث تجمع رنگدانه­ها در بافت­های پوست می­شود و رنگ پوست شما را تغییر می­دهد و نیز می­تواند ناشی از تغییرات هورمونی، قرار گرفتن در معرض آفتاب، پیری یا برخی داروها باشد. هایپرپیگمنتیشن یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است که زنان و مردان را تحت تاثیر قرار می­دهد و معمولا با افزایش سن­ بیشتر می­شود. نقاط، خوشه­ها و رگه­های قرمز، صورتی، قهوه­ای و حتی بنفش روی پوست را می­توان با هایپرپیگمنتیشن توصیف کرد. مناطق پوستی که تحت تاثیر هایپرپیگمنتیشن قرار می­گیرند ، تیره­تر از سایر نقاط پوست هستند.

 

علل ایجاد هایپرپیگمنتیشن

شايع ترين علل هایپرپیگمنتیشن قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد و محافظت نشده،رژیم غذایی ضعیف، افزایش سن، ژنتیک، آکنه، آسیب­های ناشی از شرایط پوستی، عدم تعادل هرمونی، سیگارکشیدن و استفاده از تنباکو و نیکوتین است. راه­هایی وجود دارد که این نقاط تاریک را می­توان به مرور زمان محو و درمان کرد و حتی کاملا از بین برد. میکرونیدلینگ موثرترین روش برای درمان این رنگدانه­ها است.

 

چگونه میکرونیدلینگ به  درمان نقاط تاریک کمک می کند؟

هایپرپیگمنتیشن به علت تولید ناهموار ملانین در سراسر لایه­های پوست اتفاق می­افتد. هر جا که ملانین بیش از حد تولید می­شود، لکه­های تاریک ظاهر می­شوند. این جایی است که میکرونیدلینگ به کمک پوست شما می­آید تا به رشد کامل خود ادامه دهد. میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن­های ریز و قلم که برای ورود این سوزن­ها در نقاط مختلف و برای ایجاد کانال­های کوچک استفاده می­شود، باعث آسیب­های کوچک به پوست و خونریزی سطحی می­شود. رشد سلول­های جدید پوست همراه با افزایش گردش خون تحریک می­شود که بدن را مجبور می­کند تا روند بهبودی خود را آغاز کند این روند کاملا کنترل شده است. لایه­ای از پوست شروع به خشک شدن می­کند و پس از یک هفته یا بیشتر رطوبت به پوست باز می­گردد. در طی یک دوره 10 تا 14 روز، کلاژن جدید تشکیل شده است این لایه جدید پوست از هر نوع لکه یا علامت آزاد است.

لکه­های تیره و لایه­های پوست را می­توان با کمک میکرونیدلینگ کاهش داد. روش میکرونیدلینگ نیاز به 4 تا 6 جلسه با فاصله 4 تا 8 هفته بین هر جلسه دارد. پوست پس از اولین جلسه خود و در پایان تمام روش، شروع به پاسخ می­کند، پوست شما را جوان، قوی و بدون نقطه و لک می­کند.

 

چرا باید از میکرونیدلینگ استفاده کنید؟

میکرونیدلینگ برای لکه­های تیره بهترین روش درمان است زیرا از نظر شیمیایی آزاد است و هیچ ماده شیمایی در این روش استفاده نمی­شود و باعث می­شود که بدن به طور طبیعی خود را درمان کند. عوارض جانبی وجود ندارد و نتایج آن به مدت طولانی ادامه دارد. برای تمام انواع پوست موثر است و پوستی بدون نقاط تاریک و لک به شما ارائه می­دهد.

سرم و مکمل­هایی که گاهی با فرآیند میکرونیدلینگ ترکیب می­شوند یا پس از اتمام فرایند استفاده می­شوند، به سرعت در لایه­های پوست نفوذ می­کنند و به عمق پوست می­روند و حداکثر تاثیر را به ارمغان می­آورند.این روش دارای کمترین زمان ریکاوری است و کمترین درد را شامل می­شود که به همین دلیل بهترین درمان پوستی است.

میکرو نیدلنیگ اطراف چشم و زیر چشم

تیرگی زیر چشم و دایره­های تاریک و چشمان پف کرده مشکلات بسیار رایجی هستند که اکثر مردم در طول زندگی خود با آن مواجه هستند. در صورتی که شما نیز از این مسائل رنج می­برید می­توانید از روش میکرونیدلینگ اطراف چشم برای حل آن استفاده کنید. میکرونیدلینگ فرایندی است که در آن تزریق کلاژن پوستی با کمک سوزن­های کوچک انجام می­شود که به صورت عمودی به سطح پوست زیر چشم ها نفوذ می­کنند. پارگی­های کوچک یک نوع آسیب کنترل شده است که باعث تحریک بدن برای شروع روند طبیعی درمان  می­شود. سلول­های جدید پوست تولید می­شوند که تاری دید و تاریکی زیر چشم­ها را از بین می­برند. با توجه به نیاز شخص 4 تا 6 جلسه روند درمان طول می­کشد. این جلسات را می­توان در مدت 3 تا 6 ماه انجام داد.

یک سوال مهم اغلب در این مورد پیش می­آید که منطقه اطراف چشم­ها بسیار حساس است و ممکن است نگرانی در این مورد وجود داشته باشد که روش میکروندلینگ خطرزا باشد با این حال ایمن بودن و موثر بودن درمان توسط این روش کاملا ثابت شده است. بهبود زخم­های کوچک ایجاد شده توسط این روش یک یا دو روز طول می­کشد و قرمزی نیز در عرض 24 ساعت ناپدید می­شود. عامل دیگر این است که میکرونیدلینگ یک روش مکانیکی است که از هیچ مواد شیمیایی استفاده نمی­کند. این نکته باعث می­شود بسیار امن­تر از انواع جراحی باشد. در صورت بروز هر گونه ناراحتی بیمار، این فرآیند می­تواند هر زمانی متوقف شود. این روند نسبتا کمتر دردناك است كه بیشتر بیماران قادر به تحمل آن هستند.

نتایج میکرونیدلینگ چیست؟

شما می­توانید تغییرات را فقط بعد از اولین جلسه ببینید. این به این دلیل است که پوست در حال حاضر به اندازه کافی تحریک شده است تا فرآیند تشکیل کلاژن جدید که طی یک دوره 10 تا 14 روز رخ می­دهد شروع شود. همانطور که پوست­های قدیمی از بین می­روند و سلول­های پوستی جدید جای آن­ها  را می­گیرند، پوست زیر چشم شروع به سلامتی و بهبودی می­کند و پایدارتر می­شود. کیسه­های چشم و پف اطراف چشم به طور ناگهانی در عرض 45 روز ناپدید می­شوند و محافل تاریک و نیز چین و چروک کاهش می­یابد. پس از اتمام تمام جلسات، ناحیه مورد درمان از همه مشکلات آزاد می­شود. میکرونیدلینگ زیر چشم می­تواند بر روی تمام انواع پوست­ها انجام شود و نتایج عالی برای مدت زمان طولانی ادامه پیدا می­کند.

ترجمه و جمع آوری توسط گروه مراکز زیبایی نورا

منبع:http://dermapen.com/micro-needlingdermal/ rollin

درمان و مراقبت از پوست به وسیله میکرونیدلینگ

اشتراک پست

گردآورنده : گروه مراکز زیبایی نورا

نظر

ثبت دیدگاه

جهت درج دیدگاه باید وارد سایت شوید