ورود به حساب کاربری

اکسیژن تراپی

اکسیژن تراپی
18آبان
اکسیژن تراپی

اکسیژن تراپی:

امروزه تغییرات سبک زندگی انسان ها و همچنین تغییرات شرایط آب و هوایی، قرارگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، تغییرات رژیم غذایی و... بر سلامت پوست انسان ها تاثیر منفی زیادی گذاشته است و داشتن پوست سالم و زیبا را به یک دقدقه تبدیل کرده است اما روش های نوین امروزی برای درمان پوست و جلوگیری از آسیب های آن بسیار کاربردی و مفید است. یکی از این روش ها اکسیژن تراپی می باشد.

همانطور که می دانیم فراوان ترین عنصر در طبیعت اکسیژن می باشد که برای تنفس ضروری است. گاهی بعضی از افراد به علت وجود آلاینده های موجود در محیط نمی توانند اکسیژن مورد نیاز خود را جذب کنند و این موضوع ممکن است باعث اختلالاتی مثل مشکلات ریوی، سردرد، احساس خواب آلودگی، چین و چروک و تیرگی پوست شود. اکسیژن تراپی روشی است که به فرد کمک می کند اکسیژن مورد نیازش را دریافت کند.

این کار توسط دستگاه اکسیژن تراپی انجام می گیرد و روش آن به این صورت است که سرم های حاوی مولوکول های اکسیژن متمرکز و فشرده، به عمیق ترین لایه اپیدرم گردن و صورت، با کمک دستگاه نفوذ کرده و این کار باعث می شود اکسیژن خیلی سریع تر و بهتر جذب شود و تاثیر بسزایی در بهبود پوست داشته باشد. این سرم ها شامل ویتامین ها، مواد مغذی، عصاره گیاهان و مواد معدنی می شود.

 

جوان سازی  و ترمیم پوست توسط اکسیژن تراپی:

عمر سلول های پوستی کوتاه می باشد و آن ها به سرعت می میرند و باید سلول های جدید جایگزین و بازسازی شوند،  اکسیژن تراپی این عمل را سرعت می بخشد.

اکسیژن درمانی باعث تقویت کلاژن موجود در پوست و نیز تغذیه پوست می شود افرادی که دارای چین و چروک های ظریف، آکنه و جوش هستند و یا زخم های آن ها زمان زیادی طول می کشد تا بهبود یابند با کمک این روش می توانند مشکلات موجود را بهبود ببخشند و پوست سالم تری داشته باشند.

آلودگی هوا یکی دیگر از عوامل اصلی آلوده شدن پوست می باشد و با توجه به سبک زندگی امروزه، ما بیشتر در معرض این آلودگی های موجود در محیط می باشیم، از آنجایی که اکسیژن یکی از موارد ضروری برای بازسازی پوست می باشد و کمبود آن باعث تیرگی و نفوذ میکروب به درون پوست می شود، می توان گفت اکسیژن تراپی یک عمل ضروری برای پوست است.

چرا ما باید از روش اکسیژن تراپی استفاده کنیم:

این روش فاقد هرگونه درد می باشد و عوارض جانبی و طولانی مدت که سایر روش های درمان پوست به دنبال دارند،به همراه ندارد.

 با افزایش سن و گذر از سن سی سالگی سطح اکسیژن پوست به شدت کاهش می یابد.

جلوگیری از ایجاد چین و چروک می کند.

چین و چروک های کوچک و خطوط ریز روی پوست صورت و گردن را برطرف می کند.

تیرگی ها و آکنه های پوست را برطرف می کند و پوست را شفاف تر می کند.

زخم ها را بهبود می بخشد.

پوست را مرطوب نگه می دارد و خشکی و زبری پوست را رفع می کند.
پس از استفاده از این روش نیاز به گذراندن دوره نقاحت نیست و شخص می تواند بلافاصله پس از درمان از مواد آرایشی استفاده کند.

 

شما می توانید اکسیژن تراپی را در منزل انجام دهید و برای این کار لازم است دستگاه آن را تهیه کنید و یا از ماسک های میوه، جو دو سر به طور مرتب استفاده کنند ولی راه حل بهتر این است که به متخصص این کار در مراکزی که اکسیژن تراپی را انجام می دهند مراجعه کنید که دچار آسیب های احتمالی نشوید و نتیجه ی بهتری دریافت کنید.

 

درمان و بهبود پوست با روش اکسیژن تراپی

اشتراک پست

گردآورنده : گروه مراکز زیبایی نورا

نظر

ثبت دیدگاه

جهت درج دیدگاه باید وارد سایت شوید